Psycho Pastorale Begeleiding (PPB)

Elk huis heeft zijn kruis en elk hart heeft zijn smart. Dat is niet zomaar een uitspraak, maar de werkelijkheid van deze door de zonde gebroken wereld. Iedereen heeft daarmee te maken en vaak zijn dat dingen waar we zelf goed mee om kunnen kaan, kunnen oplossen en met elkaar kunnen delen.

Maar soms is het ook anders en worstel je in je eentje. Je komt er niet uit en het gaat je leven beheersen. Het blokkeert je en het drukt je neer. Dat kan tegenslag op je werk zijn, onrecht wat je wordt aangedaan, je kunt last hebben van onzekerheid, vragen over je geaardheid, geen doel meer hebben, angst of depressieve gevoelens nemen je gevangen, je knokt of inmiddels niet meer en laat het maar gebeuren. Je weet het niet meer. Dit noemen we psychosociale problemen. Dingen die je zó bezighouden, dat je vastloopt in het normale leven. Dat kan je als tiener of jongere overkomen, maar ook als vijftiger. Of je nu 19, 34, 62 of 83 bent, soms lukt het even niet meer. Wat is het dán lastig om aan de bel te trekken! Sowieso vraagt níemand graag om hulp. En zeker als je klem loopt, o wat kan de drempel dan hoog zijn!

Juist in de christelijke gemeente hoef je dan niet alleen te staan. Kijk eens naar de Barmhartige Samaritaan uit Lukas 10. Daar laat de Heere Jezus ons zien wat we voor elkaar mogen doen. We mogen elkaar zien, elkaars nood zien en daarin naast je komen staan, je helpen de juiste stappen te zetten of met je mee te lijden.

Daar is de Psychopastorale begeleiding voor opgezet. Het PPB-team heeft dit geleerd en wil naast je staan en ook op die manier voor jou zo’n barmhartige Samaritaan zijn, in Woord en daad.

CONTACT
Wil je meer informatie? Wil je ook PPB’er worden? Zit je in een lastige situatie en zoek je hulp?
Dan kun je een mail sturen naar ppb@hervormdsommelsdijk.nl of bellen met een van de onderstaande leden.

 jan looij

Jan Looij, coördinator  
06-12751339

 

 

 

 

We leven in een gebroken wereld, waarin elk huis zijn kruis heeft. Het raakt me elke keer opnieuw als iemand lijdt door psychische klachten. Daar wil ik dan naast staan. Niet om het op te lossen, maar om mee te dragen en mee te denken, er te zijn. In de psychopastorale begeleiding mag ik dat doen met mijn achtergrond als hulpverlener en met de Bijbel in de hand. Mijn God is zo groot, zo sterk en zo machtig, er is niets wat Hij niet kan doen!

 netty maliepaard

Netty Maliepaard
06-47800057

 

 

 

 

 

Vanuit het idee dat je altijd iemand naast je kunt gebruiken die zich niet in je inner circle bevindt. Iemand waarbij je open, eerlijk, boos of verdrietig kunt zijn, zonder te kwetsen. Niet om je te fixen of te (ver)oordelen, maar om er voor je te zijn en naast je te staan in moeilijke tijden. Als dit is wat jij nodig hebt, dan wil ik die persoon voor je zijn, om vanuit liefde naar je te luisteren en naast je te staan ~ wij hebben lief omdat Hij ons eerst heeft liefgehad ~

 jantine krijgsman

Jantine Krijgsman
06-45566466

 

 

 

 

In de Bijbel kunnen we lezen dat wanneer Jezus het erg moeilijk heeft in de uren voor de kruisiging, Hij hulp vraagt aan Zijn discipelen. Hij vraagt hen om met Hem te waken. De stille nabijheid van een ander mens kan een groot verschil maken. Zelfs als je die ander niet zo goed kent, zoals bijvoorbeeld in de kerk. Maak jij een moeilijke tijd door in je leven, aarzel dan niet om contact met ons op te nemen voor psychopastorale begeleiding. Vanuit mijn christen-zijn en mijn achtergrond als psychisch hulpverlener, wil ik ondersteunen waar nodig. ‘Bemoedig elkaar daarom, en bouw de één de ander op’.

 marianne vd hoek

Marianne
van den Hoek
06-45789663

 

 

 

 

 

 

 

“En ze leefden nog lang en gelukkig” is de slotregel van veel sprookjes! En hoewel we dat allemaal zouden willen, is de werkelijkheid anders. We leven in een gebroken wereld totdat Jezus terugkomt op de wolken! Tot die dag mogen we elkaar ondersteunen en aanmoedigen om op Christus te zien en Hem te verwachten! 

 lisan noteboom

Lisan Noteboom
06-33834819

 

 

 

 

 

Als het leven soms pijn doet en de storm gaat te keer, in een tijd van moeite en verdriet. Een lied waarin we God vragen om ons te laten voelen dat Hij er is, als we dat in moeilijke tijden niet altijd ervaren. God werkt ook door mensen te geven in je omgeving, die er voor je willen zijn,  naar je willen luisteren en naast je willen staan. Vanuit de liefde die God ons geeft voor onze naaste mogen wij psychopastorale begeleiding geven aan u, aan jou om samen een stukje op te lopen op onze levensweg. Gewoon, om er voor je te zijn!

             

             

*alle velden zijn verplicht*

Hervormd Sommelsdijk gebruikt uw gegevens alleen om te bepalen of u wel of geen toegang krijgt tot bepaalde delen van onze website. Wij respecteren de privacy van alle gebruikers van onze website.

Inloggen